8°C rozproszone chmury

Odstrzał dzików w Wilanowie. Sprawdź gdzie?

Zwierzęta, Odstrzał dzików Wilanowie Sprawdź gdzie - zdjęcie, fotografia

Na terenie Warszawy rozpoczyna się sanitarny odstrzał dzików. Rozporządzenie w tej sprawie wydał Wojewoda Mazowiecki (Rozporządzenie nr 17 z dnia 20 października … na terenie powiatów mińskiego, węgrowskiego, otwockiego, warszawskiego zachodniego, pruszkowskiego, grodziskiego i żyrardowskiego oraz na terenie miasta stołecznego Warszawy). Odstrzał zostanie przeprowadzony w wyznaczonych rejonach na terenie dzielnic Ursynów, Włochy, Wilanów, Wawer, Targówek, Mokotów, Rembertów, Wesoła, Bielany, Bemowo i Białołęce. Potrwa do 15 grudnia. Są to działania prewencyjne chroniące rejon stolicy w związku z wykryciem przypadków wirusa Afrykańskiego Pomoru Świń, który pojawił się na granicy województwa mazowieckiego.

Odstrzały będą prowadzili doświadczeni łowczy, pracownicy Lasów Miejskich i koła łowieckie. Mają obowiązek informować Straż Miejską i Policję oraz Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego o godzinach rozpoczęcia i zakończenia akcji, a także o liczbie odstrzelonych zwierząt.

Odstrzał w Wilanowie będzie prowadzony poza obszarem zurbanizowanym, na terenach zielonych od podnóża skarpy aż do Wisły, z zachowaniem niezbędnych środków bezpieczeństwa. Akcja będzie prowadzona we wczesnych porannych i w późnych godzinach wieczornych, gdy na ulicach jest mniej ludzi. Ze względu na bezpieczeństwo łowczych, mieszkańcy nie będą informowani o konkretnych porach odstrzału.

Fot.: Facebook

 

Odstrzał dzików w Wilanowie. Sprawdź gdzie? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się