9°C pochmurno z przejaśnieniami

Królewski Ogród Światła w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

Wystawy, Królewski Ogród Światła Muzeum Pałacu Króla Wilanowie - zdjęcie, fotografia

Od najbliższej soboty, 28 października znów będzie można podziwiać instalację świetlną przygotowaną przez Muzeum Pałacu Jana III w Wilanowie. Wszyscy, którzy zdecydują się odwiedzić Królewski Ogród Światła będą mogli poczuć się jak na królewskim dworze. Tysiące kolorowych diod, zwłaszcza po zmroku, dają niezwykły efekt znalezienia się w magicznej, pełnej niespodzianek przestrzeni wilanowskiego pałacu i ogrodu. Tym razem goście są zaproszeni do odwiedzenia Zimowego Ogrodu Króla, kolejnej wystawy plenerowej, która zostanie zlokalizowana na tarasie górnym, w ogrodzie wilanowskim oraz przed budynkiem pałacu. Nowa wystawa świetlna nawiązuje do historii pałacu i do jego wspaniałej architektury. Na rozświetlonym kandelabrami tarasie górnym króluje herb Jana III, u wejścia do ogrodu, pełną światła pergolę zdobią orły. W ogrodzie można też podziwiać jarzące się światłem drzewka pomarańczowe, przygotowano też świetlistą ramę, by goście mogli się w niej sfotografować na tle pałacu.

Królewski Ogród Światła będzie można podziwiać do 25 lutego w godz. 16:00 – 21:00, w soboty i w niedziele od godz. 17:00.

Wilanowskie Muzeum przygotowało też inną, nie lada atrakcję. Jest to mapping, trójwymiarowy pokaz, który łączy obraz, dźwięk i światło. Wyświetlany jest na fasadzie pałacu. Tworzy iluzję ożywionego budynku, w oknach którego pojawiają się postaci króla Jana III i Marysieńki, a dźwięki barokowej muzyki towarzyszą pokazom tańców dworskich, uroczystym wjazdom królewskiego orszaku itp.

Pokazy mappingów odbywają się w soboty i niedziele o godz. 18.30, 19.30, 20.30.

Na wejście do Królewskiego Ogrodu Światła jak i na pokazy mappingu obowiązują bilety.

Fot. Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

 

 

 

 


Królewski Ogród Światła w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się