8°C bezchmurnie

Komunikacja miejska na Nowokabackiej dla Konstancina, a nie dla Wilanowa

Komunikacja, Komunikacja miejska Nowokabackiej Konstancina Wilanowa - zdjęcie, fotografia

Radni zawiedzeni

27 czerwca odbyło się posiedzenie Komisji Spraw Społecznych, Zdrowia i Bezpieczeństwa Publicznego Rady Dzielnicy Wilanów z przedstawicielami ZTM w sprawie komunikacji miejskiej na ul. Nowokabackiej.

ZTM przedstawił nam następujące propozycje: Skierowanie linii 710 (kursuje co 20 min.), 724 (kursuje co 1,5 godz.) i 742 (kursuje co 1-2 godz.) do Metra Kabaty (przez Powsin ul. Przyczółkową, Przekorną i Drewny); Zwiększenie częstotliwości kursowania linii 139 z 30 min. do 15 min. w zamian za skrócenie linii 519 do Wilanowa lub pozostawienie linii 139 i 519 bez zmian czyli co 30 min.; Skierowanie linii 725 do Wilanowa ul. Przekorną w celu przesiadki do „siedemsetek” na Ursynów. Nie było propozycji połączenia Wilanowa ze stacją metro Kabaty. Nie ma możliwości uruchomienia nowych linii np. ul. Rosochatą lub z Zawad/Kępy Zawadowskiej do Metra Kabaty ze względu na brak taboru i środków na zakup nowych autobusów. Niemożliwa jest zawrotka „siedemsetek” z ul. Przyczółkowej w Drewny na północy Powsina ze względów technicznych, trzeba byłoby przebudować skrzyżowanie.

Reakcja radnych i mieszkańców na powyższe propozycje była taka sama: szok, niedowierzanie i oburzenie. Przewodnicząca Komisji umówiła się z przedstawicielami ZTM, że prześle im nasze uwagi na piśmie. Do momentu oddania mojego tekstu do druku tego nie zrobiła. Teraz konsultuje z rfadnymi. Klub Radnych Prawo i Sprawiedliwość złożył na sierpniową Sesję Rady Dzielnicy Wilanów projekt Stanowiska w sprawie utworzenia nowej linii autobusowej na trasie Kępa Zawadowska-Kępa Okrzewska- Metro Kabaty (przez Powsin). Przewodniczący Rady nie wprowadził naszego projektu na Sesję. Nowokabacka ma być skończona do końca roku. Nie wygląda to dobrze.

Joanna Szubińska-Piszczek, radna Dzielnicy Wilanów

Komunikacja miejska na Nowokabackiej dla Konstancina, a nie dla Wilanowa komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się